dude....... buy bulk.....

large bags of rice and beans are ridiculously cheap.

buy cheap large packages of chicken like necks or drumsticks (which are delicious anyway)

and btw not enough calories to gain weight there you need like AT LEAST 2k more. and protein supplement is expensive as hell. my current protein powder, muscle milk lasts for about 3 weeks if used right and its like 20-30 bucks i think.